Jak skutecznie osusza się budynek po zalaniu?
Osuszanie budynków po zalaniu jest koniecznością, ale metoda jest dostosowywana do stopnia zawilgocenia ścian, fundamentów i stanu budynku. W tym celu firma wykonuje pomiary i dobiera odpowiednie komponenty, bezpieczne dla ludzi i środowiska oraz samego obiektu. Mieszanka iniekcyjna stanowi izolację przeciwko wilgoci.
Jak należy dobrze osuszać budynek po zalaniu?
Przed przystąpieniem do pracy, oceniany jest stan fundamentu, murów i wewnętrznych ścian. Firma wykonuje dokładne pomiary, by dobrać ilość i proporcje mieszanki iniekcyjnej. Wykorzystuje metodę iniekcji lekko ciśnieniową, która polega na wytworzeniu przegrody uszczelniającej, a następnie wprowadzeniu środków hydrofobowych. W ten sposób powstaje warstwa izolacyjna, dodatkowo chroniąca mury budynku przed zawilgoceniem. Osuszanie budynku po zalaniu z firmą Hydrotama przebiega tą metodą, ponieważ jest skuteczna, szczególnie w przypadku obiektów narażonych na wilgoć, nieposiadających szczelnej izolacji fundamentów. Iniekcja krystaliczna chroni mury przed zniszczeniem lub zgniciem. Metoda jest skuteczna, a użyte komponenty bezpieczne dla środowiska.
Dlaczego osuszanie po zalaniu to konieczność?
Zalanie mieszkania przez sąsiada może być ogromnym problemem. Takie sytuacje zdarzają się dość często, gdy pęknie rura lub zapomni zakręcić wody. Jeśli zdarzenie ma miejsce, pod nieobecność lokatora, po powrocie z urlopu musi przeprowadzić kapitalny remont. Aby przyspieszyć prace, może zlecić osuszanie ścian i sufitów. W przypadku budynków jednorodzinnych sytuacja jest bardziej skomplikowana, bo zalanie może nastąpić nie tylko z winy uszkodzonego dachu, ale też gruntu, po obfitych deszczach. Zakres prac przeprowadzanych w mieszkaniach i domach różni się od siebie.