Jakie zalety niesie za sobą osuszanie murów metodą iniekcji krystalicznej?
Zawilgocone mury to poważny problem. Jeśli zostanie zbagatelizowany, może doprowadzić do trwałego uszkodzenia budynku. Sprawdzonym rozwiązaniem w tym przypadku okazuje się osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej. Na czym ona polega i jakie są jej najważniejsze zalety?
Jak działa iniekcja krystaliczna?
Iniekcja krystaliczna polega na stworzeniu równomiernie rozłożonych otworów, które pozwalają na wstrzyknięcie w głąb muru specjalnych preparatów. Pod wpływem wody ulegają one procesowi krystalizacji, co w rezultacie doprowadza do zamknięcia kapilarów. W ten sposób wodom gruntowym zostaje odcięta droga do wnętrza ścian. Co ciekawe, osuszanie murów metodą iniekcji krystalicznej sprawdza się nawet w przypadku zabytków. Istnieje niewiele przeciwwskazań dla jej zastosowania, właśnie dlatego jest ona aż tak popularna i powszechnie stosowana. A to nie jedyne zalety, które za sobą niesie.
Dlaczego warto stosować metodę iniekcji krystalicznej?
Osuszanie murów metodą iniekcji krystalicznej przynosi długoterminowe skutki. Co więcej, nadaje się do osuszania ścian wszelkiego rodzaju. Nie ma znaczenia materiał budulcowy, jego grubość, ani nawet poziom zasolenia murów. Iniekcja krystaliczna jet polecana szczególnie w przypadku bardzo zawilgoconych ścian - wtedy okazuje się najbardziej skuteczna. Warto wiedzieć, że iniekcja krystaliczna należy do metod wyjątkowo prostych do przeprowadzenia. Brak konieczności naruszania konstrukcji oraz fundamentów murów sprawia, że cały proces przebiega sprawnie i bez zakłóceń. Na korzyść tej metody przemawiają również niskie koszty jej przeprowadzenia. Zarówno preparaty, jak i samo przeprowadzenie osuszania należy do najtańszych na rynku. Co więcej, metoda krystaliczna uznawana jest również za najbardziej ekologiczną.